ویزابوک

نکات مهم در زمان دریافت ویزای شینگن

مشهورترین ویزا در اروپا، ویزای شینگن می باشد و به دارندگان آن اجازه می دهد تا بدون ویزا به 26 کشور : اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیختن اشتاین ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس. کشوری که منطقه شینگن را تشکیل می دهند ، حرکت کنند.

اگر ویزای شینگن دارید ، به شما اجازه داده می شود:

  • حمل و نقل از طریق یک کشور شنگن ، از جمله حمل و نقل از طریق فرودگاه های بین المللی
  • در هر دوره شش ماهه به مدت 90 روز به یک کشور شنگن مراجعه کنید (ویزای کوتاه مدت)

آیا به ویزا شینگن احتیاج دارم؟

شهروندان بیش از 60 کشور از سراسر جهان می توانند وارد منطقه شنگن شوند و در هر دوره 180 روزه بدون نیاز به درخواست ویزای شینگن ، تا 90 روز بمانند. اما کلیه اتباع کشورهای ثالث که هنوز توافق نامه آزادسازی ویزا با کشورهای عضو شینگن منعقد نکرده اند ، باید ویزای شینگن را برای گذر از طریق فرودگاه بین المللی یک کشور خاص شنگن داشته باشند.

ادامه مطلب


برچسب ها : دریافت ویزای شینگن , ویزای شینگن ,
+ نوشته شده در پنجشنبه 9 مرداد 1399ساعت 13:01 توسط ویزابوک | | تعداد بازدید : 2

ویزای شینگن

شنگن ؟

این کلمه مشهور به منطقه­ای از اتحادیه اروپا اطلاق می­شود که برای عبور و مرور بین بیشتر کشورهای اروپایی نیازی به پاسپورت نیست. بزرگ­ترین منطقه مسافرتی آزاد در جهان.

ویزای شنگن به چه معناست ؟

ویزایی است با محدودیت زمانی کوتاه مدت و افراد دارای ویزای شنگن می­توانند برای اهداف توریستی یا تجاری تا 90 روز در هر کجای حوزه شنگن سفر کنند.

ویزای شینگن رایج ترین نوع ویزا برای ورود به اروپا است. دارندگان این ویزا قادر هستند به منطقه شنگن وارد شوند، مسافرت آزادانه داشته باشند و یا از هر یک از کشورهای عضو شنگن خارج شوند. در منطقه شنگن هیچ کنترل مرزی وجود ندارد.

در صورتی که به منظور تحصیل، اشتغال و یا زندگی در هر یک از کشورهای اروپا برنامه ریزی می کنید که بیش از 90 روز در منطقه شنگن حضور داشته باشید، بایستی ویزای ملی کشور مورد نظر اروپایی را دریافت کنید و ویزای شنگن کارساز نیست

چه کسانی برای وارد شدن به اروپا به ویزا نیاز دارند ؟

تمامی ملیت هایی که در خارج از حوزه شینگن قرار دارند برای ورود به این منطقه قبل از رسیدن بایستی ویزای شنگن دریافت نمایند.

آیا شما هم برای مسافرت به حوزه شنگن به ویزا نیاز دارید ؟ برای یافتن پاسخ کلیک کنید .

ادامه مطلب


برچسب ها : ویزای شینگن , اخذ ویزا , وقت سفارت ,
+ نوشته شده در پنجشنبه 9 مرداد 1399ساعت 12:58 توسط ویزابوک | | تعداد بازدید : 3